Udržiavajte svoje drevené podlahy v perfektnom stave.

Drevené podlahy Quick-Step nie sú nielen autentické a štýlové, no tiež nevyžadujú náročnú údržbu vďaka ich vopred pripravenej ochrannej vrstve. Jednoducho dodržiavajte rady odborníka a nebudete mať žiadne problémy na dlhé roky.

Súprava na údržbu

Zlaté pravidlá čistenia drevených podláh

Svoju drevenú podlahu Quick-Step môžete udržiavať čistú každý deň jednoducho vďaka mopu z mikrovlákien rovnakej značky. Raz za čas môžete použiť aj mierne zvlhčený mop, aby ste sa zbavili odolných škvŕn.

Prevezmite si návod na údržbu >

Udržiavajte svoje drevené podlahy vo forme na dlhé roky do budúcnosti.

Drevené podlahové krytiny Quick-Step sú určené, aby obstáli v skúške časom. Vždy je však dobré pomôcť vašej drevenej podlahe, aby zostala vo forme tým, že jej poskytnete starostlivosť navyše. Tu je niekoľko tipov.


Pravidelné čistenie

Drevené podlahy Quick-Step majú sofistikovanú štruktúru, vďaka ktorým sú mimoriadne odolné. No napriek tomu je vždy dobré umývať drevo… najradšej utierky z mikrovákna alebo vysávačom.

Použite trochu oleja

Pravidelné ošetrovanie olejom zabráni, aby vaša podlaha vyzerala vysušene a mdlo a vyzdvihne jej prirodzenú krásu. Ďalší tip: vždy keď máte pocit, že je čas na zmenu, jednoducho obrúste drevenú podlahu a naneste nový náter laku alebo oleja, aby ste obnovili pocit z novej podlahy. Prevezmite si tabuľku, aby ste presne vedeli, ktoré konkrétne oleje na údržbu potrebujete, aby zodpovedali farbe vašej podlahy.

Kontrolujte vlhkosť

Správna vlhkosť hrá rozhodujúcu úlohu v životnosti vašej podlahy. Pôsobením teplého vlhkého vzduchu sa môžu drevené podlahy rozšíriť, zatiaľ čo chladný a suchý vzduch spôsobí ich zmrštenie. Ideálna vlhkosť je od 40 do 60 %. Kontrolujte pravidelne svoj vnútorný vlhkomer a v prípade potreby inštalujte zvlhčovač, mokrý čistič vzduchu alebo vysušovač. Alebo ešte radšej urobte priestor na plány na uvoľňovanie kyslíka, zvlhčovanie vzduchu a čistenie. Je to dobré pre vašu podlahu aj vaše zdravie.

Súprava Quick-Step na opravy

Jednoducho opravte ľahké poškodenie

Ľahké poškodenie možno jednoducho opraviť v originálnej farbe pomocou súpravy na opravy Quick-Step. Jednoducho obnovte farbu svojich poškodených dosák pomocou jedného zo siedmych kúskov vosku zvolených tak, aby pokryli všetky farby podláh Quick-Step. Súprava na opravy obsahuje taviaci nôž, čistiaci hrebeň a sedem blokov vosku na pokrytie všetkých farieb podláh. Pozrite si túto tabuľku farieb, kde presne zistíte, aké farby vosku bude potrebné zmiešať, aby ste ho zladili s farbou vašej podlahy.

Prevezmite si tabuľku farieb >

Videá o údržbe

Pozrite si video a zistite, ako môžete opraviť svoju poškodenú podlahu.

Ako používať súpravu na opravy?

Ako čistiť drevené podlahy Quick-Step? (denné čistenie)

Ako udržať vašu drevenú podlahu krásnu po dlhé roky?

Príslušenstvo na jednoduché čistenie a opravy

Všetko, čo potrebujete, nájdete priamo tu: od praktických súprav na čistenie po čistiace oleje na pravidelné používanie.

Quick-Step oil care
QSCARE750
Quick-Step oil care
QSCARE750
Quick-Step oil care chráni a udržiava vašu podlahu, ochraňuje ju pred vysušením a vyblednutím a vracia jej pôvodnú krásu.
750 ml
Olej na údržbu Quick-Step transparentný
QSWMAINTOIL(-)
Olej na údržbu Quick-Step transparentný
QSWMAINTOIL(-)
Na intenzívnu starostlivosť a opravu drevenej podlahy Quick-Step.
1 l
Olej na údržbu Quick-Step biely
QSWMAINTOIL(-)
Olej na údržbu Quick-Step biely
QSWMAINTOIL(-)
Na intenzívnu starostlivosť a opravu drevenej podlahy Quick-Step.
1 l
Čistiaci prostriedok Quick-Step
QSCLEANING2000
Čistiaci prostriedok Quick-Step
QSCLEANING2000
Čistiaci prostriedok určený na jednoduché a účinné umývanie všetkých podláh Quick-Step (2 l).
2 l
Čistiaci prostriedok Quick-Step
QSCLEANING750
Čistiaci prostriedok Quick-Step
QSCLEANING750
Čistiaci prostriedok určený na jednoduché a účinné umývanie všetkých podláh Quick-Step (750 ml).
750 ml
Čistiaca súprava Quick-Step
QSCLEANINGKIT
Čistiaca súprava Quick-Step
QSCLEANINGKIT
Účelne vyrobená čistiaca súprava Quick-Step sa môže používať na všetky podlahy Quick-Step. Je praktická a ľahko sa používa, dodáva sa s nastaviteľnou rukoväťou, mopom z mikrovlákien, ktorý sa dá prať, a čistiacim prostriedkom (750 ml). Môžete ho používať suchý alebo navlhčený.
Contents: mop holder, washable microfiber mop, Quick-Step Cleaning product 750ml
Čistiaci mop Quick-Step
QSCLEANINGMOP
Čistiaci mop Quick-Step
QSCLEANINGMOP
Mop z mikrovlákien, ktorý sa dá oprať, na použitie so súpravou na čistenie Quick-Step. Mop môžete používať suchý alebo jemne navlhčený.
Opravná súprava Quick-Step
QSREPAIR
Opravná súprava Quick-Step
QSREPAIR
Táto špeciálna opravná súprava obsahuje taviaci nôž, čistiaci hrebeň a sedem kusov vosku, ktoré pokrývajú všetky podlahové farby.
Contents: melting knife, cleaning comb, 7 wax blocks, sanding pad