Ako namontovať drevené podlahové krytiny

Drevené podlahy Quick-Step možno namontovať dvomi rôznymi spôsobmi: ako plávajúce alebo lepené. Voľba je na vás! Bez ohľadu na to, ako sa rozhodnete, všetky drevené podlahy Quick-Step okrem jaseňa a buka sú v súlade s podlahovým kúrením. Chcete ich povzniesť na ďalšiu úroveň? Drevené podlahové krytiny Quick-Step možno tiež použiť na jednoduché dokončenie či rekonštrukciu akéhokoľvek schodiska.
Montáž
Montáž plávajúcej podlahy

Montáž plávajúcej podlahy

Našli ste správnu podkladovú vrstvu? Potom je čas na pokládku. Vďaka patentovanému systému Uniclic Multifit to našťastie nebude vaša podlaha, ktorá praskne: praktický systém pero – drážka vám umožňuje namontovať podlahové dosky jednoduchým zacvaknutím a bez potreby lepenia.

Montáž lepením

Montáž lepením

Môžete tiež použiť tradičnú metódu lepenia. Jednoducho použite špecializované lepidlo na parkety Quick-Step. Tento polymér SMX pripravený na použitie bol špeciálne vyvinutý na drevené podlahy Quick-Step na väčšinu typov povrchov.

Uniclic Mulitifit – patentovaná technológia

Prečo sa vám bude páčiť systém klik Uniclic Multifit

Vďaka patentovanému klik systému Uniclic Multifit možno parketové podlahy Quick-Step namontovať za chvíľku pomocou troch rôznych metód montáže vrátane spúšťania.

  • RÝCHLO: montáž dlhých dosák je rýchlejšia a jednoduchšia. Profesionálni podlahári tvrdia, že môžete namontovať drevenú podlahovú krytinu Quick-Step rýchlejšie až o 30 % ako v prípade drevených podlahových krytín s použitím tradičných metód montáže.

  • JEDNODUCHO: len zacvaknite podláh k sebe pomocou metódy, ktorá je pre vás najlepšia a nie je možné, aby ste parketové panely poškodili. Dokonca aj keď chcete svoje dosky preložiť, systém Uniclic Multifit umožňuje jednoducho ich zdvihnúť a v prípade potreby vymeniť.

  • BEZ ŠKÁR: vďaka systému Uniclic Multifit sú otvorené spoje takmer nemožné. Vďaka tomu je vaša podlaha čistá, pretože špina nemá takmer šancu dostať sa medzi spoje.

  • PERFEKTNE VYROVNANÉ: panely nemajú žiadny okraj na posun, pretože pero perfektne zapadá do drážky. Výsledkom je podlaha bez výškových rozdielov a preto sa okraje neopotrebúvajú.

Montáž plávajúcej podlahy: tri spôsoby

1. Spustiť

Ideálny spôsob na rýchle namontovanie podlahových dosák na veľkých plochách. Zacvaknite panel na dlhej strane, posuňte dosky k sebe na krátkej strane a zatlačte.

2. Skosenie

Zacvaknite panely najprv na krátkej strane a dlhé strany zacvaknite k sebe. Takto vytvoríte prvý rad dosiek, ktorý sa ľahko namontuje.

3. Vodorovné vkladanie

Na rozdiel od mnohých iných značiek drevené podlahy Quick-Step môžete tiež zakladať vodorovne. To je vhodné, keď zakladáte posledný rad dosák alebo na miestach, kde je ťažké, či dokonca nemožné nakloniť ich. Ako napríklad pod zárubňami dverí alebo radiátormi.

Podkladová vrstva

Nepodceňujte podkladovú vrstvu

Ak sa rozhodnete pre montáž plávajúcej podlahy, najprv budete potrebovať vybrať správnu podkladovú vrstvu. Položenie správneho podkladu má veľký vplyv na záverečný vzhľad, kvalitu a pohodlie vašej drevenej podlahy. Z toho dôvodu špecialisti značky Quick-Step zvolili rad vysokokvalitných podkladových vrstiev. Nielen že sa jednoducho montujú, no tiež vytvárajú vyrovnaný základ pre vašu podlahu a zároveň poskytujú výbornú akustickú a tepelnú izoláciu.

Videá o montáži

Pozrite sa sami, aké je jednoduché namontovať drevené podlahy Quick-Step.

Drevené podlahové krytiny: montáž plávajúcej podlahy

Drevené podlahové krytiny: lepená montáž

Drevené podlahové krytiny na vaše schody

Odporúčané podkladové vrstvy pre vaše drevené podlahy

Nielen že sa tieto podkladové vrstvy jednoducho montujú, no tiež vytvárajú vyrovnaný základ pre vašu podlahu a zároveň poskytujú výbornú akustickú a tepelnú izoláciu.
Basic Plus
QSUDLBP15
Basic Plus
QSUDLBP15
Táto podložka je dobrý základ pre menej namáhané miesta, ako je spálňa či podkrovie, kde oceníte riešenie s nižším rozpočtom.
Hrúbka 2 mm, 15 m²
Basic Plus
QSUDLBP60
Basic Plus
QSUDLBP60
Táto podložka je dobrý základ pre menej namáhané miesta, ako je spálňa či podkrovie, kde oceníte riešenie s nižším rozpočtom.
Hrúbka 2 mm, 60 m²
Quick-Step Unisound
QSUDLDRUCO15
Quick-Step Unisound
QSUDLDRUCO15
Ideálna pre veľmi namáhané miesta, ako je napríklad obývačka.
Hrúbka 2 mm, 15 m²
Silent Walk
QSUDLSW7
Silent Walk
QSUDLSW7
Ideálna podložka na tlmenie kročajového zvuku, ktorý spôsobuje chodenie po podlahe.
Hrúbka 2 mm, 7 m²
Thermolevel
QSUDLTL9
Thermolevel
QSUDLTL9
Dokonalá voľba pri montáži na už existujúcu dlažbu alebo veľmi nerovnú podlahu. Funguje tiež ako dodatočná izolácia.
Hrúbka 5 mm, 9 m²
TRANSITSOUND
QSUDLTRS15
TRANSITSOUND
QSUDLTRS15
Ideálna pre horné podlažia a apartmán.
ΔLw = 20 dB, ΔLlin = 10 dB
Hrúbka 2 mm, 15 m²

Šikovné nástroje na dokonalú montáž

Všetko je v detailoch – najmä keď montujete novú podlahu. Preto divízia Quick-Step ponúka širokú škálu príslušenstva, ktoré vám pomôžu dokončiť drevenú podlahu, aby bola dokonalá.

Lepidlo na drevenú podlahu Quick-step
QSWGL16
Lepidlo na drevenú podlahu Quick-step
QSWGL16
Lepidlo Quick-Step Parquet Glue je SMX polymérové lepidlo špeciálne vyvinuté na nalepenie drevenej podlahy Quick-Step na väčšinu typov podkladov. Pripravené na použítie.
16 kg, stačí na 13 - 16 m²
Montážna súprava Quick-Step
QSTOOL
Montážna súprava Quick-Step
QSTOOL
Montážna súprava Quick-Step všetko, čo potrebujete na montáž podlahy bez jej poškodenia: príklopový blok, nastaviteľné rozperné vložky (vďaka ktorým správne umiestnite dilatačné spoje) a kovové páčidlo.
Contents: Quick‑Step tapping block, metal crowbar, adjustable spacers.
Ručná píla Quick-Step
QSTOOLSAW
Ručná píla Quick-Step
QSTOOLSAW
S touto super praktickou pílou Quick-Step budete môcť správne orezať rámy dverí tak, aby podlaha pod ne dokonale sadla. Má nastaviteľnú ergonomickú rukoväť a čepeľ píly je vyrobená z vysoko kvalitnej ocele.
Koľajnica Quick-Step track
QSTRACKPV240
Koľajnica Quick-Step track
QSTRACKPV240
Koľajnica Quick-Step Track sa dá pripevniť k stene pomocou skrutiek alebo lepidlom Quick-Step One4All Glue. Stačí do nej zacvaknúť sokel a je to.
240 cm x 0,8 cm 2,7 cm
Lepidlo Quick-Step One4All Glue
QSGLUE290
Lepidlo Quick-Step One4All Glue
QSGLUE290
Toto multifunkčné lepidlo One4All bolo špeciálne vyvinuté pre všetky použitia s riešeniami Quick-Step. Dokonale sa hodí na rýchle a pevné upevnenie všetkých typov soklov na stenu a na použitie s profilom Quick-Step Incizo a deliacimi profilmi.
290 ml
Hladidlo na lepidlo Quick-Step
QSWB11
Hladidlo na lepidlo Quick-Step
QSWB11
Toto vysokokvalitné hladidlo na lepidlo je nevyhnutné na profesionálne nalepenie drevenej podlahy Quick-Step.