Ako namontovať vaše laminátové podlahy za pár kliknutí

Divízia Quick-Step chce urobiť váš život taký pohodlný, ako sa dá. Preto vymyslela široko uznávaný patentovaný systémy Uniclic a Uniclic Multifit na montáž laminátových podláh. Oba systémy sú oveľa rýchlejšie a pevnejšie ako konkurenčné riešenia, pričom zaisťujú jednoduchú montáž aj v najmenších rohoch alebo pod dverami.

Okrem toho možno všetky laminátové podlahy Quick-Step položiť na tradičné podlahové kúrenie, takže si môžete novú podlahu užívať s maximálnym pohodlím. Chcete prejsť na ďalšiu úroveň a položiť laminátové podlahy Quick-Step aj na schody? Aj to je možné! A ak hľadáte najlepší spôsob ako zakončiť alebo udržiavať vašu novú podlahu, máme niečo aj pre vás.

Prevezmite si návod na montáž:

Montáž
uniclic

Prečo sa vám bude páčiť systém klik Uniclic

Naše laminátové podlahy poskytujú celý rad výhod pri montáži. Znie vám to príliš dobre, aby to bola pravda? Zamyslite sa znova!

  • RÝCHLO: montáž dlhých dosák nebola nikdy rýchlejšia.

  • JEDNODUCHO: použite metódu, ktorá najviac vyhovuje vám a ktorá zabraňuje poškodeniu vašich podlahových panelov. Výmena dosák alebo posúvanie vašej podlahy je tiež jednoduché. Vďaka systému Uniclic stačí panely jednoducho zdvihnúť.

  • MÁTE OBE RUKY ĽAVÉ? TO NIE JE PROBLÉM! Systém Uniclic je vhodný aj pre ľudí, ktorí majú obe ruky ľavé či pravé, bez ohľadu na to, v ktorom rohu miestnosti s montážou podlahy začínate.

  • BEZ ŠKÁR: rozlúčte sa s otvorenými spojmi a prachom, ktorý sa môže zachytiť medzi nimi.

  • PERFEKTNÁ ÚROVEŇ: pero dokonalo zapadne do drážky, vďaka čomu nie sú na podlahe výškové rozdiely. To v podstate znamená, že nedochádza k opotrebovaniu na rohoch.

Tri jednoduché spôsoby montáže


1. Otočiť a zacvaknúť

Jednoducho zacvaknite panely jeden do druhého pozdĺž dlhej a krátkej strany dosky.

2. Vodorovné vkladanie

Na rozdiel od väčšiny ostatných podláh sú podlahy Quick-Step spájané navzájom aj vodorovne. Je to ideálne na montáž neobvyklých rohov, pri zakladaní posledného radu panelov alebo na miestach, kde je ťažké otáčať panely, ako je pod rámami dvier alebo vykurovacími jednotkami.

3. Zasunúť a zacvaknúť

Zacvaknite panel na miesto pozdĺž dlhej strany, potom zasuňte krátku stranu na miesto proti predchádzajúcemu panelu a zatlačte. Táto metóda bola vyvinutá špeciálne pre rad podláh Quick-Step Exquisa.

Videá o montáži

Pozrite sa sami, aké je jednoduché namontovať laminátové podlahové krytiny Quick-Step.

Laminátové podlahy: video o montáži

Laminátové podlahy: video o montáži podláh Arte

Laminátové podlahy: video o montáži podláh Exquisa

Laminátové podlahy na vašich schodoch

Odporúčané podkladové vrstvy pre vaše laminátové podlahy

Pri montáži laminátovej podlahy je výber správnej podkladovej vrstvy zásadne dôležitý na dosiahnutie konečného vzhľadu, kvality a pohodlia, ktoré hľadáte. Z toho dôvodu špecialisti značky Quick-Step zvolili kolekciu vysokokvalitných podkladových vrstiev, ktoré sa jednoducho montujú. Okrem vytvorenia vyrovnanej vrstvy tiež poskytujú výnimočnú akustickú a tepelnú izoláciu.

Basic Plus
QSUDLBP15
Basic Plus
QSUDLBP15
Táto podložka je dobrý základ pre menej namáhané miesta, ako je spálňa či podkrovie, kde oceníte riešenie s nižším rozpočtom.
Hrúbka 2 mm, 15 m²
Basic Plus
QSUDLBP60
Basic Plus
QSUDLBP60
Táto podložka je dobrý základ pre menej namáhané miesta, ako je spálňa či podkrovie, kde oceníte riešenie s nižším rozpočtom.
Hrúbka 2 mm, 60 m²
Quick-Step Unisound
QSUDLDRUCO15
Quick-Step Unisound
QSUDLDRUCO15
Ideálna pre veľmi namáhané miesta, ako je napríklad obývačka.
Hrúbka 2 mm, 15 m²
Silent Walk
QSUDLSW7
Silent Walk
QSUDLSW7
Ideálna podložka na tlmenie kročajového zvuku, ktorý spôsobuje chodenie po podlahe.
Hrúbka 2 mm, 7 m²
Thermolevel
QSUDLTL9
Thermolevel
QSUDLTL9
Dokonalá voľba pri montáži na už existujúcu dlažbu alebo veľmi nerovnú podlahu. Funguje tiež ako dodatočná izolácia.
Hrúbka 5 mm, 9 m²
TRANSITSOUND
QSUDLTRS15
TRANSITSOUND
QSUDLTRS15
Ideálna pre horné podlažia a apartmán.
ΔLw = 20 dB, ΔLlin = 10 dB
Hrúbka 2 mm, 15 m²

Praktické náradie pre bezstarostnú montáž

Hľadáte to správne náradie na montáž vašej laminátovej podlahy podľa svojich potrieb a želaní? Značka Quick-Step má niečo aj pre vás.

Montážna súprava Quick-Step
QSTOOL
Montážna súprava Quick-Step
QSTOOL
Montážna súprava Quick-Step všetko, čo potrebujete na montáž podlahy bez jej poškodenia: príklopový blok, nastaviteľné rozperné vložky (vďaka ktorým správne umiestnite dilatačné spoje) a kovové páčidlo.
Contents: Quick‑Step tapping block, metal crowbar, adjustable spacers.
Ručná píla Quick-Step
QSTOOLSAW
Ručná píla Quick-Step
QSTOOLSAW
S touto super praktickou pílou Quick-Step budete môcť správne orezať rámy dverí tak, aby podlaha pod ne dokonale sadla. Má nastaviteľnú ergonomickú rukoväť a čepeľ píly je vyrobená z vysoko kvalitnej ocele.
Lepidlo Quick-Step One4All Glue
QSGLUE290
Lepidlo Quick-Step One4All Glue
QSGLUE290
Toto multifunkčné lepidlo One4All bolo špeciálne vyvinuté pre všetky použitia s riešeniami Quick-Step. Dokonale sa hodí na rýchle a pevné upevnenie všetkých typov soklov na stenu a na použitie s profilom Quick-Step Incizo a deliacimi profilmi.
290 ml
Quick-Step Clips
QSCLIPSKRME7080
Quick-Step Clips
QSCLIPSKRME7080
Svorky na montáž štandardných soklov - pre 7 a 8 mm podlahy. Pre jeden sokel s dĺžkou 2,40 m je potrebných 6 až 8 svoriek.
50 svoriek
Quick-Step Clips
QSCLIPSKRME95
Quick-Step Clips
QSCLIPSKRME95
Svorky na montáž štandardných soklov - pre 9,5 mm podlahy. Pre jeden sokel s dĺžkou 2,40 m je potrebných 6 až 8 svoriek.
50 svoriek
Tmel Quick-Step Seal & Click (125 ml)
QSSEAL125
Tmel Quick-Step Seal & Click (125 ml)
QSSEAL125
Špeciálne vyvinutý na zvýšenie odolnosti vašej podlahy voči vode. Elastický a transparentný gél Seal & Click poskytuje celoživotnú ochranu pri použití v kúpeľniach, kuchyniach atď. (nie je potrebný pre podlahy Majestic, Impressive Ultra a Impressive).
125 ml
Súprava Quick-Step Hydrokit (transparentná)
QSKITTRANSP
Súprava Quick-Step Hydrokit (transparentná)
QSKITTRANSP
Súprava Quick-Step Hydrokit je profesionálne transparentné tesnenie z jedného kusa na báze silikónu. Elastická súprava zabezpečí vynikajúcu priľnavosť k laminátovým, vinylovým a dreveným podlahám Quick-Step, ako aj k hliníku (profily), MDF, melamínu, PVC, atď.
310 ml
PE Foam
NEFOAMSTRIP20
PE Foam
NEFOAMSTRIP20
Táto PE pena na dilatačné spoje dokonale utesní spoje pod soklami, vďaka čomu budú vodotesné. Dokonalý doplnok k silikónovej „hydrosúprave“ Quick-Step.
Rozmery: 20 m x 10 mm
Koľajnica Quick-Step track
QSTRACK
Koľajnica Quick-Step track
QSTRACK
Koľajnica Quick-Step Track sa dá pripevniť k stene pomocou skrutiek alebo lepidlom Quick-Step One4All. Sokel stačí do nej len jednoducho zacvaknúť.
240 cm x 0,8 cm 2,7 cm