Go to content Go to search

O ZNAČKE QUICK-STEP

Dizajnéri podláh už od roku 1990

Vášeň pre nadčasovú krásu

Bezstarostný život sa začína domovom s vysokovýkonnými podlahami. Práve to je motiváciou spoločnosti Quick-Step už od roku 1990. Dnes si môžete vybrať spomedzi širokej ponuky trvácnych laminátových a vinylových podláh a k tomu tiež zladené soklové lišty a dokončovacie profily. Našu spoločnosť definujú krásne dizajny, vodeodolné podlahy a ľahká montáž – a to všetko vďaka sérii prelomových inovácií.
Čo je hlavným pilierom spoločnosti Quick-Step?
Neustála snaha o dokonalosť...

Tradícia krásy a udržateľnosti

Naša história siaha až do roku 1960. V západnej časti Flámska niekoľko rodín spojilo sily a založili spoločnosť v odvetví spracovania ľanu. Svojmu projektu dali názov UNILIN. V 70. rokoch sa však ľan stal nedostatkovým materiálom, a preto UNILIN presunulo svoje zameranie na drevo. Najprv ho používala spoločnosť najmä na dekoratívne účely, no po tom, ako holandský klient naše panely premenil na podlahy, sme aj sami vstúpili do odvetvia podláh v roku 1990. 

Nápad bol jednoduchý: chceli sme lacnejšiu alternatívu, ktorá by bola v porovnaní s tradičnými drevenými podlahami menej náročná na údržbu, no zároveň rovnako krásna. To sa nám podarilo dosiahnuť s laminátom. Nová značka Quick-Step čoskoro dobyla srdcia starších i mladších generácií. Vďaka jedinečným dizajnom sa nám podarilo vniesť nádych mladosti do spální, kuchýň, kúpeľní či obývačiek ľudí. A nezabudli sme pri tom ani na náš záväzok voči udržateľnosti opakovane používať recyklované materiály a budovať trvácne produkty. 
 

Využitie vinylu a príslušenstva

Tím Quick-Step mal ambíciu vytvoriť ponuku vysokokvalitných podláh, v ktorej si nájde každý to svoje. Preto začal na prelome storočí objavovať nové, odlišné podlahové materiály. Výsledkom práce bolo, že značka Quick-Step k laminátovým podlahám pridala nový rad produktov: vinylové podlahy. Tieto 100 % syntetické podlahy sú nenáročné na údržbu a spájajú eleganciu s optimálnym výkonom – a to najmä naša najnovšia generácia Alpha Vinyl (2020).

A keďže dokonalosť tkvie v detailoch, našu ponuku dopĺňame o soklové lišty odolné voči poškriabaniu a viacúčelové dokončovacie profily.

O krok pred technologickými inováciami 

Aby sme vyhoveli potrebám a prianiam našich zákazníkov, nielenže im ponúkame široký rad laminátových a vinylových podláh, no tiež dbáme na to, aby boli technicky dokonalejšie. Vďaka tejto stratégii sme sa dostali do pozície vedúcej spoločnosti na trhu a v nadchádzajúcich rokoch budeme aj naďalej pracovať na dotvorení nášho úsilia. Snaha o dokonalosť je snaha o neustále zlepšovanie.

Revolúciu v odvetví sme podnietili už v roku 1997 s inovatívnymi montážnymi systémami, ako Uniclic, ktoré zvládne položiť aj každý Jano, Peťo či Maťo.

Medzi ďalšie naše míľniky patria tieto kolekcie: 

  • Perspective – prvá laminátová podlaha s V-drážkou medzi doskami.
  • Impressive – laminátové podlahy s výnimočnou vodovzdornosťou.
  • Capture – keď sú laminátové a pravé drevené podlahy na nerozoznanie.
 

Quick-Step je značka spoločnosti UNILIN


Objavte UNILIN

Prezrite si kariérnu stránku UNILIN