O nás

Silné zameranie na dizajn a kvalitu a neuhasiteľný smäd po inováciách: to sú hnacie motory, vďaka ktorým je značka Quick-Step jedným z popredných hráčov v odvetví podláh. Objavte, na čo je zameraná táto značka a ako sa neustále usilujeme o dokonalosť...

„DNA Quick-Step?
Neustále sa usiluje o dokonalosť...“

Naša história

1960: ZRODENIE SPOLOČNOSTI UNILIN

Niekoľko rodín, ktoré boli aktívne v odvetví ľanu v južnej časti Západného Flámska, spojilo svoje úsilie pri výrobe ľanových drevotrieskových dosák v Ooigeme, v Belgicku. Nová spoločnosť dostala meno UNILIN. V sedemdesiatych rokoch spoločnosť začala rýchlo rásť. Keďže však bol ľan stále menej dostupný, čoskoro sa predával za drevo ako surovina.

1990: QUICK-STEP PRERÁŽA NA TRH

Spoločnosť UNILIN so značkou Quick-Step je prvou spoločnosťou, ktorá predstavuje na belgickom trhu laminátové podlahy – a ako prvý výrobca laminátových podláh predstavuje svoju vlastnú značku.

1997: VYNÁLEZ SYSTÉMU UNICLIC

Čo keby bola montáž laminátovej podlahy taká jednoduchá ako prosté zacvaknutie dvoch dosák bez potreby lepidla? Táto myšlienka odštartovala vynález systému Uniclic značky Quick-Step: revolučného, celosvetovo patentovaného klik systému, ktorý zaručuje rýchlu a jednoduchú montáž v každej situácii.

2001: QUICK-STEP SA PÚŠŤA DO DRÁŽKY V

Značka Quick-Step pridáva laminátovým podlahám novú perspektívu, doslova: príhodne pomenovaný rad Perspective je prvou laminátovou podlahou s drážkou V medzi doskami.

2001: PREDSTAVENIE PRIRODZENE VYZERAJÚCICH ŠTRUKTÚR

Napokon, to čo cítite, zodpovedá tomu, čo vidíte. V odvetví ako prvá značka Quick-Step uspela v spojení povrchových štruktúr svojich laminátových dosák s ich prirodzenými vzormi.

2005: ZOZNÁMTE SA S PRVOU PERMANENTNE ANTISTATICKOU LAMINÁTOVOU PODLAHOU

Quick-Step začína testovať všetky svoje laminátové podlahy s permanentne antistatickou vrstvou, aby zabránila nepríjemným elektrostatickým výbojom.

2006: PREDSTAVENIE ZODPOVEDAJÚCICH SOKLOVÝCH LÍŠT

Quick-Step predstavuje soklové lišty odolné voči nárazu a škrabancom, ktoré dokonale zodpovedajú farbe a povrchovej štruktúre zodpovedajúcej podlahy.

2006: INCIZO, PRVÝ VIACÚČELOVÝ UKONČOVACÍ PROFIL

Quick-Step predstavuje v profile Incizo prvý viacúčelový profil, ktorý možno použiť ako ukončovací profil pre podlahy aj schody.

2007: QUICK-STEP PRINÁŠA LAMINÁT DO KÚPEĽNÍ

Lagune – svetlo sveta uzrela kolekcia laminátových podláh značky Quick-Step, ktorá sa dokonale hodí do vlhkých oblastí, ako sú kúpeľne.

2009: S RODINOU QUICK-STEP SA SPÁJA DREVO

Quick-Step rozširuje svoju ponuku o drevené podlahy. Povrch pozostáva z masívnej drevenej vrchnej vrstvy.

2009: PREDSTAVENÝ JE SYSTÉM UNICLIC MULTIFIT

Systém Uniclic Multifit nadväzuje na pôvodný systém Uniclic zavedený v roku 1997 a spúšťa tretiu technológiu montáže: „posunutie a zacvaknutie“

2013: QUICK-STEP UVÁDZA VINYLOVÉ PODLAHOVÉ RIEŠENIA

Quick-Step predstavuje vinylovú podlahu Livyn, pohodlnú kvalitnú podlahu s prirodzeným vzhľadom a pocitom dreva a praktickými výhodami syntetickej podlahy.

2014: NOVÉ VÝROBNÉ MIESTO V ČESKEJ REPUBLIKE

S cieľom vytvoriť dodatočnú kapacitu pre rýchlo rastúci trh a umožniť lepšie, rýchlejšie a ekologickejšie vyrábať spoločnosť UNILIN otvára nových závod vo Vyškove v Českej republike.

2014: NOVÁ VODEODOLNÁ LAMINÁTOVÁ PODLAHA IMPRESSIVE

Impressive a Impressive Ultra nastavujú laminátovým podlahovým krytinám novú latku v odolnosti voči vode – bez toho, aby bol potrebný ďalší náter. Ďalšie prvenstvo značky Quick-Step v tomto odvetví.

2015: VINYL VYRÁBANÝ V BELGICKU

Spoločnosť UNILIN začína výrobu vinylových podlahových krytín v Belgicku, v úplne novom, modernom výrobnom zariadení vo Wielsbeke.

2018: ZNAČKA EU ECOLABEL PRE LAMINÁTOVÉ PODLAHY

Podlaha UNILIN je prvý výrobca podlahových krytín, ktorý získal pre svoju laminátovú podlahu Quick-Step vyhľadávanú environmentálnu značku EU Ecolabel

2018: výroba DREVENÝCH PODLAHOVÝCH KRYTÍN, ktoré sa ľahšie čistia

Quick-Step predstavuje Surface & Edge Protect+, inovatívnu technológiu povrchu, ktorá zabraňuje zachyteniu bahna a iných nečistôt v spojoch a textúre drevenej podlahy. A výsledok? Podlahy z listnatého dreva, ktoré si zachovávajú svoj autentický vzhľad oveľa dlhšie a sú oveľa ľahšie čistiteľné.

2019: NOVÁ GENERÁCIA RIGID VINYL

Quick-Step uvádza na trh Rigid Vinyl: prelomové nové podlahové riešenie, ktoré kombinuje eleganciu s optimálnym výkonom.