Ako namontovať laminátové podlahové krytiny Quick-Step

Máte vybraté obľúbené laminátové podlahy? Potom ich asi budete chcieť mať nainštalované čo najskôr. V spoločnosti Quick-Step to zjednodušujeme, tak ako to ide – môžete si vybrať skúseného montážnika Master Installer alebo si urobiť všetko sami. Bez ohľadu na to, čo si vyberiete, super-pohotový klik systém pomáha zaisťovať, aby bol postup montáže pre vaše nové laminátové podlahy rýchly a bez problémov.

Ako namontovať vaše laminátové podlahy za pár kliknutí

Divízia Quick-Step chce urobiť váš život taký pohodlný, ako sa dá. Preto vymyslela široko uznávaný patentovaný systémy Uniclic a Uniclic Multifit na montáž laminátových podláh. Oba systémy sú oveľa rýchlejšie a pevnejšie ako konkurenčné riešenia, pričom zaisťujú jednoduchú montáž aj v najmenších rohoch alebo pod dverami.

Okrem toho možno všetky laminátové podlahy Quick-Step položiť na tradičné podlahové kúrenie, takže si môžete novú podlahu užívať s maximálnym pohodlím. Chcete prejsť na ďalšiu úroveň a položiť laminátové podlahy Quick-Step aj na schody? Aj to je možné! A ak hľadáte najlepší spôsob ako zakončiť alebo udržiavať vašu novú podlahu, máme niečo aj pre vás.

Prevezmite si návod na montáž:

Ako namontovať vaše laminátové podlahy

Tri jednoduché spôsoby montáže


1. Otočiť a zacvaknúť

Jednoducho zacvaknite panely jeden do druhého pozdĺž dlhej a krátkej strany dosky.

2. Vodorovné vkladanie

Na rozdiel od väčšiny ostatných podláh sú podlahy Quick-Step spájané navzájom aj vodorovne. Je to ideálne na montáž neobvyklých rohov, pri zakladaní posledného radu panelov alebo na miestach, kde je ťažké otáčať panely, ako je pod rámami dvier alebo vykurovacími jednotkami.

3. Zasunúť a zacvaknúť

Zacvaknite panel na miesto pozdĺž dlhej strany, potom zasuňte krátku stranu na miesto proti predchádzajúcemu panelu a zatlačte. Táto metóda bola vyvinutá špeciálne pre rad podláh Quick-Step Exquisa.

uniclic

Prečo sa vám bude páčiť systém klik Uniclic

Naše laminátové podlahy poskytujú celý rad výhod pri montáži. Znie vám to príliš dobre, aby to bola pravda? Zamyslite sa znova!

  • RÝCHLO: montáž dlhých dosák nebola nikdy rýchlejšia.

  • JEDNODUCHO: použite metódu, ktorá najviac vyhovuje vám a ktorá zabraňuje poškodeniu vašich podlahových panelov. Výmena dosák alebo posúvanie vašej podlahy je tiež jednoduché. Vďaka systému Uniclic stačí panely jednoducho zdvihnúť.

  • MÁTE OBE RUKY ĽAVÉ? TO NIE JE PROBLÉM! Systém Uniclic je vhodný aj pre ľudí, ktorí majú obe ruky ľavé či pravé, bez ohľadu na to, v ktorom rohu miestnosti s montážou podlahy začínate.

  • BEZ ŠKÁR: rozlúčte sa s otvorenými spojmi a prachom, ktorý sa môže zachytiť medzi nimi.

  • PERFEKTNÁ ÚROVEŇ: pero dokonalo zapadne do drážky, vďaka čomu nie sú na podlahe výškové rozdiely. To v podstate znamená, že nedochádza k opotrebovaniu na rohoch.

Odporúčané podkladové vrstvy pre vaše laminátové podlahy

Pri montáži laminátovej podlahy je výber správnej podkladovej vrstvy zásadne dôležitý na dosiahnutie konečného vzhľadu, kvality a pohodlia, ktoré hľadáte. Z toho dôvodu špecialisti značky Quick-Step zvolili kolekciu vysokokvalitných podkladových vrstiev, ktoré sa jednoducho montujú. Okrem vytvorenia vyrovnanej vrstvy tiež poskytujú výnimočnú akustickú a tepelnú izoláciu.

QSUDLSW7 Príslušenstvo k laminátovým podlahám Silent Walk QSUDLSW7
Silent Walk
QSUDLSW7
Ideálna podkladová vrstva na tlmenie kročajového zvuku, ktorý spôsobuje chodenie po podlahe, a preto je výbornou voľbou pre prízemia. Je tiež najvhodnejšou podkladovou vrstvou pre podlahové vykurovanie a chladenie (2mm). Použite túto podkladovú vrstvu spolu s páskou: NETAPE50.
7 m²
QSUDLBP15 Príslušenstvo k laminátovým podlahám Basic Plus 15 M2 QSUDLBP15
Basic Plus 15 M2
QSUDLBP15
Dobrý a úsporný základ pre menej používané miesta ako sú napríklad spálne či podkrovie (2mm).
15 m²
QSUDLTL9 Príslušenstvo k laminátovým podlahám Thermolevel QSUDLTL9
Thermolevel
QSUDLTL9
Dokonalá voľba na položenie na už existujúcu dlažbu alebo veľmi nerovnú podlahu. Funguje tiež ako dodatočná izolácia (5mm).
9 m²
QSUDLTRS15 Príslušenstvo k laminátovým podlahám Šírenie zvuku QSUDLTRS15
Šírenie zvuku
QSUDLTRS15
Ideálna na tlmenie zvuku, ktorý počujú susedia, a teda dokonalá voľba pre horné poschodie alebo do bytu (2mm).
15 m²

Praktické náradie pre bezstarostnú montáž

Hľadáte to správne náradie na montáž vašej laminátovej podlahy podľa svojich potrieb a želaní? Značka Quick-Step má niečo aj pre vás.

QSTOOL Príslušenstvo k laminátovým podlahám Montážna súprava pre laminátové a parketové podlahy QSTOOLA
Montážna súprava pre laminátové a parketové podlahy
QSTOOLA
Montážna súprava Quick-Step obsahuje všetko, čo potrebujete na rýchlu montáž vašej podlahy bez jej poškodenia: poklepávací blok, nastaviteľné podložky (aby ste sa uistili, že budete mať dilatačné špáry správne) a kovové páčidlo.
Obsah: príklepový blok, nastaviteľné dištančné kliny, kovové dorážadlo

Videá o montáži

Viac videí:

Laminátové podlahy: video o montáži podláh Arte

Laminátové podlahy: video o montáži podláh Exquisa

Montáž laminátu na schody

Začíname s laminátovou podlahou (EN)

Príprava povrchu na laminátovú podlahu (EN)

Potrebné nástroje na montáž laminátu (EN)

Montáž podkladovej vrstvy (EN)

Pílenie a rezanie laminátovej podlahy (EN)

Montáž laminátu okolo rozvodov kúrenia (EN)

Montáž laminátu okolo oblých tvarov (EN)

Montáž laminátu k oblej stene (EN)

Montáž laminátu v miestnosti so šikmými stenami (EN)