Ako namontovať vinylové podlahy

Luxusné vinylové podlahy Quick-Step Livyn nielen že prirodzene vyzerajú, no tiež sa jednoducho montujú. Podľa vašej špecifickej situácie si môžete vybrať montáž plávajúcej podlahy (bez lepidla či iných materiálov) alebo dosky prilepiť. 

Bez ohľadu na to, ako sa rozhodnete, vinylová podlaha Quick-Step je kompatibilná s podlahovým kúrením a môže sa použiť aj na dokončenie či rekonštrukciu akéhokoľvek schodiska

Montáž plávajúcej podlahy

Montáž plávajúcej podlahy

Rozhodli ste sa pre plávajúce podlahy? Potom si bude potrebné zvoliť najprv podklad. Položenie správneho podkladu má veľký vplyv na záverečný vzhľad, kvalitu a pohodlie vašej podlahy Quick-Step Livyn. Preto naši odborníci odporúčajú špecializovanú podkladovú vrstvu Quick-Step Livyn.

Už máte podkladovú vrstvu položenú? Potom je čas na pokládku či skôr na ‘zacvaknutie’. Patentovaný klik systém Uniclic Multifit pre podlahy Livyn zaisťuje hladké položenie pri montáži luxusnej vinylovej podlahy Livyn. Vďaka pevnému systému pero – drážka môžete položiť podlahové dosky jediným ‘kliknutím’ a nebudete potrebovať ani kvapku lepidla či iného materiálu. Môže to byť ešte jednoduchšie?

Montáž lepením

Montáž lepením

Ak máte radi veci viac pri zemi, potom bude pre vás tou pravou metóda lepenia. A je tiež jednoduchá: bude vám stačiť naše lepidlo na podlahy Quick-Step Livyn, ktoré bolo špeciálne vyvinuté v spolupráci so spoločnosťou Soudal.

Uniclic multifit

Prečo sa vám bude páčiť systém klik Uniclic Multifit

Vďaka patentovanému klik systému Uniclic Multifit pre podlahy Livyn možno naše vinylové podlahy namontovať za chvíľku pomocou troch rôznych metód montáže vrátane spúšťania.

  • RÝCHLO: montáž vinylových panelov nebola nikdy rýchlejšia.

  • JEDNODUCHO: použite metódu, ktorá najviac vyhovuje vám a ktorá zabraňuje poškodeniu vašich podlahových panelov.

  • BEZ ŠKÁR: rozlúčte sa s otvorenými spojmi a prachom, ktorý sa môže zachytiť medzi nimi.

  • PEVNÉ: vylepšená technológia spúšťania poskytuje jedinečnú pevnosť vďaka vertikálnemu a horizontálnemu zacvakávaniu.

Montáž plávajúcej podlahy: rýchla, jednoduchá a pevná

KROK č. 1: zacvaknite panel s dlhým bočným spojom k druhej založenej doske.

KROK č. 2: zasuňte dosky k sebe navzájom na krátkej strane.

KROK č. 3: pevne zatlačte prstami nadol, až kým nezačujete ’.

Videá o montáži

Pozrite sa sami, aké je jednoduché namontovať vinylové podlahové krytiny Quick-Step.

Vynylové podlahové krytiny: montáž plávajúcej podlahy

Vinylové podlahové krytiny: lepená montáž

Odporúčané podkladové vrstvy pre vaše vinylové podlahy

Montáž správneho podkladu má veľký vplyv na záverečný vzhľad, kvalitu a pohodlie vašej vinylovej podlahy. Tieto vybrané podkladové vrstvy Livyn sa ľahko montujú,  vytvárajú vyrovnanú základňu pre vaše nové podlahy a poskytujú výnimočnú zvukovú izoláciu.

Basic underlay
QSVUDLB15
Basic underlay
QSVUDLB15
Podkladová vrstva Quick-Step vyrovnáva a pomáha odstraňovať malé nerovnosti. Použite základnú podkladovú vrstvu pre všetky bežné inštalácie. Poskytuje výnimočnú akustickú izoláciu a znižuje praskanie pri chôdzi po podlahe.
1 balenie = 15 m² Hrúbka: 1 mm
Sunheat underlay
QSVUDLSH10
Sunheat underlay
QSVUDLSH10
Pre situácie s veľkými teplotnými výkyvmi (napr. letná terasa) použite podkladovú vrstvu Livyn Sunheat.
1 balenie = 10 m² Hrúbka: 1,5 mm

Nástroje na dokonalú montáž

Vyberte si zo širokej škály špecializovaných nástrojov na montáž a dokončovanie značky Quick-Step, vďaka ktorým bude celý váš život jednoduchší.

Lepidlo Quick-Step Livyn
QSVGLUE6
Lepidlo Quick-Step Livyn
QSVGLUE6
Lepidlo Quick-Step Livyn je vysokokvalitné lepidlo, ktoré bolo špeciálne vyvinuté pre naše podlahy Quick-Step Livyn spolu s uznávaným odborníkom na lepidlá Soudal.
6 kg, postačí na +/- 20 m²
Lepidlo Quick-Step Livyn Glue
QSVGLUE15
Lepidlo Quick-Step Livyn Glue
QSVGLUE15
Quick-Step Livyn Glue je vysoko kvalitné lepidlo, ktoré bolo špeciálne vyvinuté pre naše podlahy Quick-Step Livyn v spolupráci s odborníkom na lepidlá Soudal.
15 kg, stačí na 50 m²
Hladidlo na lepidlo Quick-Step
QSVA2
Hladidlo na lepidlo Quick-Step
QSVA2
Toto vysokokvalitné hladidlo na lepidlo je nevyhnutné na profesionálne nalepenie vinylovej podlahy Livyn.
Livyn Installation Tool
QSVTOOL
Livyn Installation Tool
QSVTOOL
Prispôsobený montážny nástroj pre vinylové podlahy Quick-Step Livyn. Vďaka dodatočnej ochrane rúk umožňuje presné a bezpečné rezanie. Môžu ju používať praváci aj ľaváci.
Livyn cutter knife
QSVKNIFEA
Livyn cutter knife
QSVKNIFEA
Pevná a profesionálna rezačka s ostrými konkávnymi čepeľami na presné a rovnomerné rezanie vinylových podláh. Veľmi praktická na rezanie oblúkov a rôznych tvarov. Štandardne dodávaná s 10 náhradnými čepeľami.
Lepidlo Quick-Step One4All Glue
QSGLUE290
Lepidlo Quick-Step One4All Glue
QSGLUE290
Toto multifunkčné lepidlo One4All bolo špeciálne vyvinuté pre všetky použitia s riešeniami Quick-Step. Dokonale sa hodí na rýchle a pevné upevnenie všetkých typov soklov na stenu a na použitie s profilom Quick-Step Incizo a deliacimi profilmi.
290 ml
Súprava Quick-Step Hydrokit (transparentná)
QSKITTRANSP
Súprava Quick-Step Hydrokit (transparentná)
QSKITTRANSP
Súprava Quick-Step Hydrokit je profesionálne transparentné tesnenie z jedného kusa na báze silikónu. Elastická súprava zabezpečí vynikajúcu priľnavosť k laminátovým, vinylovým a dreveným podlahám Quick-Step, ako aj k hliníku (profily), MDF, melamínu, PVC, atď.
310 ml